• Prikaz amfora posloženih u brodu
    Zbirka raspolaže s nekoliko različitih tipova amfora sačuvanih u cijelosti, kao i s većim brojem ulomaka amfora (vratova, ručki, trbuha i donjih dijelova sa šiljcima). Na nekima se nalaze žigovi tvornica u kojima su izrađene. Vremenski ih datiramo od 3. st. prije Krista do 5./6. st.  
  • Keramički tronošci
    Zbirka sadrži i nekoliko predmeta tzv. keramičkih tronožaca nepoznata podrijetla i datacije, pronađenih na više lokaliteta u moru i na obali.  
  • Motiv s izložbe
    Dio fundusa Gradskog muzeja čini zbirka hidroarheoloških predmeta koji su prikupljeni tijekom hidroarheoloških istraživanja u senjskom akvatoriju, kao i darivanjem.  
  • Tipovi i vrste amfora
    Razlikujemo više tipova i vrsta amfora. Poznate su sljedeće amfore: etrurska iz 6. st. pr. Krista (1), grčka iz 5. i 3. st. pr. Krista (2 i 3), grčko-italska 2. st. pr. Krista (4), italska 2.-1. st. pr. Krista (5), rimska iz 2. st. i 3.-5. st. (6 i 7), ranobizantska 5.-6. st. (8) i bizantska 10.-11. st. (9).  
  • Amfore u fundusu Gradskog muzeja Senj
    Od svih arheoloških nalaza pronađenih pod morem najpoznatije su i najpopularnije amfore, najrašireniji oblik ambalaže u antičko doba, koje su služile za smještaj i prijevoz različitih, pretežno tekućih, produkata ondašnje privrede, a koje se razlikuju po obliku i starosti. Riječ amfora dolazi od grčke riječi amphi forei, što znači nositi s dvije ručke ili posuda za nošenje udvoje.  
  • Amfore u fundusu Gradskog muzeja Senj
    Zbirka raspolaže s nekoliko različitih tipova amfora sačuvanih u cijelosti, kao i s većim brojem ulomaka amfora (vratova, ručki, trbuha i donjih dijelova sa šiljcima).  
  • Žigovi radionica amfora
    Na nekima amforama nalaze se žigovi tvornica u kojima su izrađene. Vremenski ih datiramo od 3. st. prije Krista do 5./6. st.  
  • Vađenje amfore iz mora
    Hidroarheološki predmeti su pronađeni na sljedećim lokalitetima: Senj (Škver, Crljenka, gradsko kupalište), Spasovac, Kalić, Sv. Juraj (Otinja, uvala Jablanova, uvala Duboka), Lukovo (Lukovačke grede - stijene), Starigrad Donji (Dražica), Prizna (uvala Javorna).  
  • Motiv s izložbe
    Uzlovi i čvorovi (M. Šimera)  
  • Slikarije pronađene na Lukovačkim gredama - stjenama
    Značajno je napomenuti da su tijekom hidroarheoloških istraživanja, na lokalitetima Lukovačke grede - stijene, Bili brigovi, Starigrad Donji i Sv. Juraj, pored amfora i ostalih nalaza pronađenih u moru, na morskim stijenama uz more pronađene primitivne slikarije različite starosti, ostavljene od starosjedilaca ili mornara koji su plovili ovim krajevima. Ove slikarije prikazuju bogove, ljude, brodove, razne natpise od kojih je jedan s pozivom u pomoć, što nam možda govori o nesrećama ljudi i brodova stradalih na ovom području.  
ZATVORI